Warsztaty bębniarskie w ramach Ferii z Kulturą

Młodzież i dzieci wspólnie ze swoimi opiekunami licznie wzięli udział w warsztatach bębniarskich zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury. Uczestnicy zajęć mogli nie tylko spróbować swoich sił w grze na tych egzotycznych instrumentach, ale i dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o kulturze i tradycji Zachodniej Afryki.

 

Ferie zimowe uczniów z naszego regionu powoli dobiegają końca. Młodzi dębiczanie, którzy na czas odpoczynku pozostali
w mieście z pewnością nie mogli narzekać na nudę. Miejski Ośrodek Kultury przygotował wiele atrakcji – między innymi zajęcia teatralne, plastyczne i muzyczne. W drugim tygodniu w ramach Ferii z Kulturą odbyły się dwudniowe warsztaty bębniarskie, które poprowadzili muzycy z zespołu Foliba. Artyści wprowadzili młodzież w egzotyczny świat kultury Afryki Zachodniej opowiadając interesujące historie z podróży do Gwinei, Burkina Faso, Mali czy Senegalu. Podczas trwania warsztatów uczniowie poznali podstawy rytmiki i tradycyjną muzykę Czarnego Lądu, a także sami mogli sprawdzić swoje umiejętności grając na afrykańskich bębnach – djambe i dundunach.

Uczestnicy warsztatów nie tylko zdobyli nowe muzyczne umiejętności oraz poznali zwyczaje i kulturę Afryki Zachodniej, ale także
jak sami podkreślali doskonale bawili się podczas tych zajęć. Organizatorzy nie ukrywali zadowolenia z faktu, że tak wiele młodych ludzi zrezygnowało z siedzenia w domu przed telewizorem czy komputerem i zdecydowało się aktywnie i twórczo spędzić czas zimowego odpoczynku. Gra na bębnach wyzwoliła w dębickiej młodzieży wiele radości i entuzjazmu, była to dla nich okazją do poznania nowych instrumentów, poszerzenia swojej wiedzy muzycznej oraz naładowania pozytywnej energii na kolejny semestr nauki szkolnej.

Comments are closed.