Wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski w Dębicy

Bieżnia lekkoatletyczna i miejskie lodowisko – to główne tematy poruszone podczas spotkania Jarosława Stawiarskiego Wiceministra Sportu i Turystyki z kandydatami Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miejskiej i Rady Powiatu oraz z Mateuszem Kutrzebą, ubiegającym się o fotel burmistrza Dębicy.

 

Jarosław Stawiarski Wiceminister Sportu i Turystyki uczestniczył w miejskich obchodach Dnia Edukacji Narodowej. Podczas krótkiego wystąpienia pogratulował dębickim nauczycielom osiągnięć dydaktycznych i życzył dalszych sukcesów w pracy zawodowej. Następnie wiceminister spotkał się z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości w naszym mieście – posłem Janem Warzechą, Mateuszem Kutrzebą – kandydatem na burmistrza Dębicy oraz osobami ubiegającymi się mandaty radnych Katarzyną Rostowską Machnik oraz Piotrem Chęćkiem. Spotkanie odbyło się biurze wyborczym Mateusza Kutrzeby. W trakcie krótkiego wystąpienia poseł Jan Warzecha podziękował za finansowe wsparcie ze środków ministerstwa remontu dębickiego lodowiska.

Podczas spotkania poruszony został także temat budowy bieżni lekkoatletycznej w Dębicy, z której w przyszłości mogliby korzystać nie tylko podopieczni klubów sportowych działających w mieście, ale także wszyscy amatorzy joggingu z naszego regionu.
Obiekt w założeniu miałby posiadać profesjonalną, bezpieczną dla zdrowia nawierzchnię i byłby oświetlony, dzięki czemu zawodnicy
i amatorzy mogliby trenować także w godzinach wieczornych. Mateusz Kutrzeba podał dwie możliwe lokalizacje nowego obiektu sportowego i jak twierdził, dzięki współpracy z Powiatem i Ministerstwem Sportu i Turystyki już w przyszłym roku można byłoby zrealizować taką inwestycję.

Przypomnijmy jednak, że pomysł budowy bieżni lekkoatletycznej w naszym mieście nie jest nowy. Radny Paweł Ochab oraz członkowie Klubu Biegacza Maratończyk od dwóch lat już starają się zrealizować ten projekt przy Zespole Szkół Nr 1 w Dębicy. Do tej pory udało się już przygotować dokumentację, jednak Starostwo nie było w stanie sfinansować realizacji tej inwestycji ze swojego budżetu. Wstępnie oszacowany koszt budowy takiej bieżni to około 3 miliony złotych. Radny Paweł Ochab cały czas zabiega o pozyskanie środków na ten cel. Mateusz Kutrzeba uważa jednak, że ostateczna decyzja w którym miejscu miałby powstać nowy obiekt sportowy, mogłaby zostać podjęta dopiero po konsultacjach z młodzieżowymi klubami sportowymi oraz mieszkańcami Dębicy.
Mamy zatem nadzieję, że w przyszłości uda się pozyskać środki i porozumieć w sprawie realizacji tej inwestycji i nowa bieżnia lekkoatletyczna zostanie w Dębicy wybudowana.

Comments are closed.