Wieczornica z okazji 100 – lecia odzyskania Niepodległości

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Dębicy odbyła się wieczornica z okazji 100 – lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie podczas tego spotkania przedstawili część artystyczną nawiązującą do tej ważnej dla naszego kraju rocznicy.

 

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali niecodzienny koncert pieśni patriotycznych. W uroczystości wzięli udział burmistrz Mariusz Szewczyk, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie szkoły. Już pierwsze wykonane pieśni wprowadziły wszystkich w uroczysty, patriotyczny nastrój. Uczniowie tej placówki do obchodów 100 – ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowywali się od wielu miesięcy.

Wspólne świętowanie odbyło się w hali sportowej, gdzie klimat wieczornicy stworzyła piękna scenografia. W blasku świec uczniowie powrócili do tradycji wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych. Było wiele wzruszeń, a przybyli na wieczornice goście mówili, że takie spotkania są niezwykle ważne i uczą patriotyzmu. Wszystkie pieśni śpiewane przez młodzież i zaproszonych gości były dedykowane w hołdzie obrońcom i bohaterom, walczącym o Niepodległość dla naszej Ojczyzny.

Comments are closed.