Woda „Latoszynianka” już niedługo

Gmina Dębica ma pomysły rozszerzenia działalności uzdrowiska Latoszyn. Na bazie istniejących wód geotermalnych odbędzie się produkcja kosmetyków. W budynku uzdrowiska odbyła się konferencja, której tytuł brzmiał „Nowe perspektywy, nowe możliwości rozwoju usług i przestrzeni wokół przychodni zdrojowej jako szansa rozwoju”. Na wstępie spotkania zaprezentowano działania obecnie realizowane tj. budowany basen rehabilitacyjny, który planowo oddany zostanie do użytku w czerwcu 2019 r.

 

Gmina Dębica oraz Spółka Latoszyn Zdrój w planach ma wykorzystanie istniejących już odwiertów, znajdujących się w bliskim sąsiedztwie uzdrowiska.Woda geotermalna miałaby być wykorzystywana między innymi w celu wykluczenia wystąpienia niskiej emisji na terenie obszaru uzdrowiskowego poprzez zastosowanie jej do celów grzewczych. Kolejnym kierunkiem rozwoju Uzdrowiska jest wykorzystanie wód leczniczych do produkcji kosmetyków. Początkowo dystrybucja będzie prowadzona w budynku Przychodni oraz
w internecie, a w przyszłości w aptekach i drogeriach. Kolejną perspektywą jest butelkowanie wody siarczkowej w Latoszynie.

Woda lecznicza pochodząca ze źródeł Latoszyńskich miałaby być sprzedawana w aptekach. Planowo działalność ta miała by się rozpocząć dopiero w 2020 r. Wstępna nazwa robocza wody to „Latoszynianka”. Obecnie Zakład Przyrodoleczniczy w Latoszynie cieszy się ogromnym zainteresowaniem społeczeństwa. Do dnia dzisiejszego wykonano ok. 13 tys. zabiegów. Jak mówi Wójt Stanisław Rokosz poprzestanie na obecnych działaniach oznaczałby „krok do tyłu”, dlatego też Latoszyn ciągle musi się rozwijać i poszerzać gammę oferowanych produktów i usług.

Comments are closed.