Wolontariusze z AIESEC w Gminie Dębica

Wolontariusze z Kazachstanu i Algierii spotkali się z młodymi ludźmi ze szkół zlokalizowanych na terenie Gminy Dębica. Uczniowie mogli nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat krajów z których pochodzą Goście, poznać ich kulturę i tradycje , ale także dowiedzieć się więcej na temat organizacji wolontariackiej AIESEC do której należą.

 

Na zaproszenie radnej Agaty Wiater Gmina Dębica od ponad 3 tygodni gości u siebie młodzież ze studenckiej, międzynarodowej organizacji AIESEC , która już od 70 lat propaguje działania wolontariackie na całym świecie. Abby z Kazachstanu (Abaj) i Fella z Algierii (Fyla) to młodzi ludzie, którzy odwiedzili nasz region i prowadzą zajęcia z języka angielskiego w przedszkolu oraz Szkole Podstawowej
w Nagawczynie. Goście oprócz zajęć językowych, zwiedzają również malownicze tereny naszej gminy i rozmawiają się jej mieszkańcami. Ostatnio spotkali się z uczniami w Centrum Wolontariatu Dzieci i Młodzieży Gminy Dębica. Podczas spotkania młodzież z Gminy Dębica mogła poznać historię, kulturę i tradycję Kazachstanu oraz Algierii, poszerzyć swoja wiedzę na temat regionów z których pochodzą Goście oraz zapoznać się z celami działania międzynarodowej organizacji AIESEC.

Wolontariusze z naszej gminy zgodnie podkreślali, że takie rozmowy z młodymi ludźmi z całego świata są dla nich niezwykle inspirujące
i utwierdzają ich w przekonaniu, że pomaganie może ubogacać nas zarówno duchowo, jak też kulturowo. Dla uczniów z naszej gminy taka wymiana doświadczeń była z pewnością bardzo interesująca. Pomimo różnic kulturowych, a także bariery językowej łatwo nawiązali kontakt z Gośćmi z innych krajów i podkreślali, że zdecydowanie wszystkich młodych ludzi na całym świecie łączy bezinteresowna chęć pomocy innym. I taka idea powinna być propagowana wśród młodzieży na całej kuli ziemskiej.

Comments are closed.