Wybory samorządowe już za rok

Wybory samorządowe odbędą się za niespełna rok. Kto przymierza się do foteli burmistrzów, wójtów w naszym powiecie?- sprawdzali reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

 

Powoli rusza w naszym regionie przedwyborcza karuzela. Nie wszyscy jeszcze odkrywają swoje karty, wiele jeszcze może się zmienić, ale na liście ewentualnych kandydatów do fotela włodarza miasta i gminy pojawia się coraz więcej nazwisk. Jan Warzecha – poseł RP oraz szef lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie dębickim podkreśla, że obecnie toczą się dyskusje na temat wyboru kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów gmin. W najbliższym czasie będą zgłaszane rekomendacje wybranych przez zarządy powiatowe osób do zarządów okręgowych.

Kandydatury ostatecznie zatwierdzi Rada Regionalna partii. W nadchodzących wyborach Prawo i Sprawiedliwość zamierza wystawić mocnego kandydata, który powalczy ze Stanisławem Rokoszem o stanowisko włodarza Gminy Dębica, który to stanowisko piastuje od ponad dwudziestu lat. Szef lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wymienia nazwiska trzech osób, które jego zdaniem mogłyby
z powodzeniem ubiegać się o fotel włodarza Gminy Dębica.

Startu w wyborach na wójta Gminy Dębica nie wyklucza również Stefan Bieszczad – radny Sejmiku Województwa podkarpackiego
i prezes Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej. W najbliższych miesiącach zapewne poznamy kolejnych kandydatów, którzy będą ubiegali się o fotel włodarza gminy. Ostateczne nazwiska kandydatów na wójtów, burmistrzów poznamy jednak dopiero w przyszłym roku. Nadchodzące wybory zapowiadają się jednak bardzo interesująco. Obszerny reportaż na ten temat oraz nowe zaskakujące nazwiska osób, które także zamierzają wystartować w tych wyborach już wkrótce w specjalnym reportażu na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

Comments are closed.