Miss Podkarpacia 2018

Podczas uroczystej Gali Finałowej w Resorcie GRAND Chotowa poznaliśmy Miss Podkarpacia oraz Miss Nastolatek naszego województwa roku dwa tysiące osiemnastego. Konkurs ciszył się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności oraz mediów.

 

Najpiękniejszą dziewczyną Podkarpacia została wybrana Klaudia Pustkowska z Sokołowa, ma 21 lat i jest modelką reprezentującą rzeszowską agencję „Koya Model” przerwała studia na Politechnice Rzeszowskiej, aby oddać się swojej pasji jaką jest modeling. Klaudia od początku była faworytką, ale zaraz po ogłoszeniu wyników mówiła, że nie spodziewała się, że ten najważniejszy tytuł przypadnie jej. Choć w tym roku najładniejszą dziewczyną Podkarpacia została mieszkanka Sokołowa, dębiczanki też odniosły w nim spore sukcesy.
II wicemiss została 18 letnia Dominika Ćwik z powiatu dębickiego, która jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy
i tancerką zespołu Simply Swagg prowadzonego przez Natalię Barańską. Miss Internautów i Miss Publiczności została Martyna Stepień z Pustkowa. Tytuł Miss Polski Nastolatek Podkarpacia otrzymała 16 – letnia Karolina Zaworska z Dębicy, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego.

Podczas uroczystej i profesjonalnie zorganizowanej Gali Finałowej, którą poprowadzili: Gabriela Kukla i Wojciech Ciurko, kandydatki prezentowały się w strojach casualowych, a także w strojach kąpielowych, bieliźnie, sukniach wieczorowych oraz kreacjach ślubnych. Wygląd, wdzięk, grację, umiejętność poruszania się po scenie oraz inteligencję pretendentek do tytułu Miss oceniało jury w skład którego weszli gospodarze i organizatorzy, partnerzy przedsięwzięcia,obecnie panująca Miss Polski – Kamila Świerc oraz Miss Polski Nastolatek – Klaudia Kucharska, Miss Podkarpacia 2017 Natalia Barańska, Miss Podkarpacia Nastolatek 2017 – Kinga Kozioł. Koronacji dokonała Miss Podkarpacia – 2017, Natalia Barańska.

Tegoroczna edycja wyborów zorganizowana w Resorcie Grand Chotowa z pewnością była bardzo widowiskowa. Organizatorzy Gali mają nadzieję, że wśród wybranych podczas tej imprezy najpiękniejszych kobiet Podkarpacia znajdzie się ta, która zdobędzie tytuł tegorocznej Miss Polski. Pierwszą wicemiss została Beata Czekańska, drugą Dominika Ćwik. Tytuł pierwszej wicemiss nastolatek przypadł Wiktorii Pączkowskiej , a drugiej Wiktorii Chodor. Miss Podkarpacia roku 2018, Miss Podkarpacia Nastolatek oraz wszystkie wicemiss zakwalifikowały się automatycznie do kolejnego etapu wyborów Miss Polski. Dodatkowo jury przyznało 3 zielone karty uczestniczkom, które również powalczą w ćwierćfinale – Andżelice Hejnar, Marcelinie Czarnocie i Martynie Chorzępie. Najładniejsze dziewczyny otrzymały też liczne bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów konkursu.
Dłuższy reportaż z tej imprezy już wkrótce na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

Comments are closed.