Oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w naszym mieście i regionie. W Województwie Podkarpackim PIS poparło ponad 52 % wyborców, co oznacza, że w Sejmiku zasiądzie 25 radnych z tego ugrupowania. Do Rady Miejskiej Dębicy oraz do Rady Powiatu Dębickiego PiS wprowadził po 11 radnych.

 

Stefan Bieszczad w wyborach samorządowych otrzymał aż 14 054 głosy – to najlepszy wynik w powiecie dębickim i drugi w całym okręgu wyborczym. Wynik Stefana Bieszczada jest lepszy o 4000 głosów w stosunku do uzyskanego w poprzednich wyborach samorządowych. Więcej głosów z tego okręgu otrzymał tylko marszałek Władysław Ortyl , którego na karcie do głosowania zaznaczyło 38 428 wyborców. W naszym regionie wyborcy najczęściej i najchętniej głosowali na Prawo i Sprawiedliwość. Do Rady Powiatu Dębickiego wybrani zostali:
Sławomir Łanucha, Ewelina Kuś, Bożena Osocha, Marek Jaskółka, Robert Mazur, Piotr Chęciek, Anna Mazur, Władysław Bielawa, Łukasz Paluch, Mateusz Domaradzki, Andrzej Witek- reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość, Lucyna Samborska, Paweł Adamek ze Wspólnoty Ziemi Dębickiej, Paweł Jarosz, Andrzej Reguła i Daniel Wójcik z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Grzegorz Stec, Mateusz Pasek, Wojciech Szot startujący z Powiatu Dębickiego, Krzystof Lipczyński z Koalicji Obywatelskiej oraz Aleksander Reguła i Andrzej Trzeciak z RiS-u.
Przy takim układzie sił politycznych w powiecie, Starostą będzie najprawdopodobniej radny Prawa i Sprawiedliwości. Nieoficjalnie mówi się, że w fotelu starosty zasiądzie Piotr Chęciek, który w wyborach do rady uzyskał 1693 głosy.

W Radzie Miejskiej Dębicy zasiądzie 11 radnych Prawa i Sprawiedliwości:
Józef Sieradzki, Jerzy Polniaszek, Mateusz Kutrzeba, Iwona Przydzielska, Sławomir Gleń, Andrzej Bal, Mateusz Cebula, Ludmiła Stelmach – Kołodziej, Katarzyna Rostowska – Machnik, Paweł Hayn i Stanisław Ciszek, 6 reprezentujących Komitet Mariusza Szewczyka: Kazimierz Sak, Joanna Ożóg, Mariusz Szewczyk, Jerzy Kula, Szczepan Mroczek, Renata Barszcz, 3 z Koalicji Obywatelskiej: Leszek Żyłka, Piotr Michoń i Adam Rogowski oraz Marta Czekaj reprezentująca Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej. Zatem Prawo i Sprawiedliwość samodzielnie będzie rządziło także w Dębicy.

Mandaty radnych zdobyli Mateusz Kutrzeba i Mariusz Szewczyk, którzy 4 listopada br. zmierzą się w drugiej turze wyborów na burmistrza miasta, a to oznacza że tego radnego, który wygra, w Radzie Miejskiej zastąpi kolejna osoba z najlepszym wynikiem na liście danego komitetu wyborczego. Jeśli wygra Mateusz Kutrzeba będzie to Anna Kuzyk. W przypadku wygranej Mariusza Szewczyka, radną zostanie Monika Garduła.

Comments are closed.