Kto wystartuje w przyszłorocznych wyborach na burmistrza Dębicy?

Znane są już niektóre nazwiska kandydatów na burmistrza Dębicy. Kto wystartuje w przyszłorocznych wyborach samorządowych, sprawdzali reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

 

Teraz, rok przed wyborami samorządowymi w partiach, klubach toczą się dyskusje dotyczące kandydatów na burmistrzów, wójtów, prezydentów. W wyborach na fotel włodarza Dębicy prawdopodobnie wystartuje obecny burmistrz Mariusz Szewczyk, choć oficjalnie tego nie potwierdził. Poseł Jan Warzecha – szef lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że kandydatów na burmistrzów z ramienia PiS jest dwóch. Obydwaj panowie są radnymi miejskimi, obydwaj mają na imię Mateusz. Jednym z nich jest Mateusz Kutrzeba – radny miejski, wicedyrektor d.s.Rynku Pracy Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Mateusz Kutrzeba, nie jest jeszcze do końca zdecydowany czy chciałby wystartować w wyborach na burmistrza miasta. Drugim kandydatem, którego partia bierze pod uwagę jest Mateusz Cebula. Listę kandydatów na fotel burmistrza miasta poznamy za kilka miesięcy. Do sprawy powrócimy na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

Comments are closed.