Wystawa prac Andrzeja Korca

Do połowy listopada w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury można oglądać wystawę prac Andrzeja Korca. Autor okazał się nie tylko utalentowanym malarzem, ale także i muzykiem.

 

W Galerii w Dębicy, autor prezentuje 60 obrazów, są to głownie pejzaże. W kręgu zainteresowania artysty jest również martwa natura
i kwiaty. Jednak najbardziej lub i dokumentować regiony, które zwiedził, więc na wystawie nie brakuje licznych miejsc z Polski: głównie Tatry i Bieszczady, a także innych krajów, Francji czy Bretanii.

Jak podkreślał, Ryszard Kucab podczas otwarcia wystawy Andrzej Korzec jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i – można powiedzieć – modnych artystów Podkarpacia. Jego prace są ozdobą galerii oraz prywatnych zbiorów i są bardzo chętnie kupowane przez amatorów dobrego malarstwa.

Powodem takiego odbioru malarstwa Andrzeja Korca jest wielobarwność jego prac. Artysta do Dębicy na otwarcie wystawy przyjechał z gitarą i harmonijką ustną. Podczas wernisażu można było usłyszeć utwory muzyczne, które sam wykonywał.

Comments are closed.