XIV Koncert Noworoczny w dwóch odsłonach

Tegoroczny Koncert Noworoczny „Dębiczanie Dębicy” zainaugurował obchody Jubileuszu 660-lecia lokacji Dębicy. Chętnych do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu było tak dużo, że organizatorzy musieli powtórzyć imprezę.

 

Tradycyjnie w pierwszy weekend Nowego Roku w Dębicy odbywa się Koncert Noworoczny organizowany przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych z Niepubliczną Szkołą Muzyczną II stopnia wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Wspierania Młodych Talentów, Miastem Dębica i Miejskim Ośrodkiem Kultury. W tym roku impreza pod tytułem „Dębiczanie Dębicy”, cieszyła się tak dużym zainteresowaniem miłośników muzyki klasycznej i rozrywkowej , że zabrakło darmowych wejściówek. Sala Domu Kultury i Kina Kosmos nie pomieściła wszystkich chętnych, dlatego organizatorzy zdecydowali się powtórzyć Noworoczny Koncert, aby wszyscy mogli na żywo zobaczyć i posłuchać młodych, utalentowanych dębickich artystów i towarzyszących Im solistów operowych.

Koncert tradycyjnie składał się z dwóch części: w pierwszej goście mogli posłuchać pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów
i połączonych chórów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych i Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego i Dziecięcej Orkiestry Smyczkowej. W drugiej części zagrała orkiestra symfoniczna Szkoły Muzycznej II stopnia pod batutą Ewy Trojan i Stanisława Świerka. Publiczność mogła również posłuchać niezwykle utalentowanych solistów: Karolinę Tomasik, Katarzynę Plewniak i Kamila Pękalę, którzy specjalnie na ten wieczór przygotowali zupełnie nowy repertuar.

Artyści nie ukrywali zadowolenia z tego, że mogą wystąpić na jednej scenie z dębicką młodzieżą. Już od 14 lat imprezę prowadzi Renata Żabicka, która swoim charakterystycznym i oryginalnym poczuciem humoru potrafi rozbawić licznie zgromadzonych na widowni gości. Tym razem zaskoczyła publiczność wychodząc na scenę w stroju …”zielonego groszka”.
Koncert Noworoczny wpisał się już na stałe w kalendarz kulturalny Dębicy i jest zdecydowanie wyjątkowym wydarzeniem muzycznym w naszym mieście, zorganizowanym na wysokim poziomie muzycznym i artystycznym, a także okazją do zaprezentowania się młodych artystów publiczności z naszego regionu. …i oby więcej takich imprez w Dębicy,

Comments are closed.