„Zasłużony dla Powiatu Dębickiego”

Ksiądz Józef Dobosz otrzymał honorowy tytuł „Zasłużony dla Powiatu Dębickiego” za wieloletnią, bezinteresowna pracę na rzecz mieszkańców naszego regionu. Odznaczenie z rąk włodarzy powiatu prałat odebrał podczas wieczornych uroczystości Narodowego Święta Trzeciego Maja.

 

Tytuł „Zasłużony dla Powiatu Dębickiego” przyznawany jest już od wielu lat wszystkim osobom, organizacjom oraz instytucjom, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju naszego regionu oraz polepszenia jakości życia mieszkańców. W tym roku zgodnie
z uchwałą Rady Powiatu Dębickiego z dnia 27 marca 2018 roku do grona zasłużonych dołączył ksiądz prałat Józef Dobosz. Uroczyste odznaczenie, a także odczytanie laudacji odbyło się w trakcie wieczornej części obchodów 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Ksiądz Józef Dobosz to emerytowany proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy, kapelan Solidarności, twórca Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, a także prezes Dębickiego Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II, które swoją pomocą otacza ciężko chorych mieszkańców naszego powiatu.

Prałat za swoją działalność w ubiegłym roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Dębica, a na początku bieżącego roku odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy duszpasterskiej, społecznej i charytatywnej.Ksiądz prałat nie ukrywał wzruszenia z powodu kolejnego wyróżnienia, tym razem od władz powiatu dębickiego i jak skromnie twierdził miano zasłużonego należy się nie jemu, a wszystkim tym, którzy pomagają mu czynić dobro. Jak zapewniał podczas rozmowy z naszymi dziennikarzami prałat Józef Dobosz, to nie koniec jego działalności na rzecz innych, dopóki zdrowie mu pozwoli będzie dalej pomagał i czynnie uczestniczył w życiu naszej społeczności. Ksiądz podczas uroczystości otrzymał również list gratulacyjny od burmistrza Mariusza Szewczyka.

Comments are closed.