„Złota Rączka” w Gminie Dębica

Starsi mieszkańcy Gminy Dębica mogą zgłaszać się do programu „Złota Rączka dla Seniora”. W ramach tego projektu każda potrzebująca, samotna, czy chora osoba z naszej gminy będzie mogła skorzystać z pomocy specjalisty przy drobnych, domowych naprawach.

 

Na ostatniej sesji Rady Gminy Dębica rajcy jednogłośnie przyjęli do realizacji program „Złota Rączka dla Seniora” skierowany do mieszkańców w wieku powyżej sześćdziesięciu pięciu lat, którzy ze względu na swój stan zdrowia nie są wstanie wykonać prostych prac domowych. W ramach tego projektu Gmina ma zapewnić takim osobom bezpłatne świadczenie drobnych usług technicznych, takich jak np. wymiana żarówek, zamków, klamek czy montaż mebli. Usługi na zlecenie seniorów wykonywać będą pracownicy techniczni zatrudnieni w szkołach, którzy posiadają doświadczenie w drobnych naprawach: elektrycznych, hydraulicznych, ślusarskich
i meblarskich. Gmina na realizację programu „Złota Rączka dla Seniora” przeznaczyła w budżecie kwotę 29 tysięcy złotych. Zgłoszenia od seniorów przyjmowane są przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Comments are closed.