Kto zostanie nowym prezesem MKS?

Już wkrótce najprawdopodobniej poznamy nowego prezesa Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Dębicy. Dotychczasowy szef spółki miejskiej Piotr Chęciek został wybrany Starostą Powiatu Dębickiego i w związku z tym nie będzie już sprawował tej funkcji.

 

Piotr Chęciek w wyniku głosowania radnych na pierwszej sesji VI kadencji Rady Powiatu Dębickiego z dniem 19 listopada objął stanowisko starosty. W związku z tym nie będzie już pełnił funkcji prezesa Miejskiej Komunikacji Samochodowej – spółki miejskiej, którą zarządzał od lutego 2009 roku. Dlatego zgodnie z polskim prawem najpóźniej na początku 2019 roku powinniśmy poznać nowego prezesa MKS-u. O komentarz w sprawie poprosiliśmy burmistrza Mariusza Szewczyka, którego, zapytaliśmy także czy ma już kandydata na stanowisko Prezesa Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Dębicy. Jak dowiedzieli się reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR Piotr Chęciek do czasu wybrania jego następcy nie będzie już pobierał wynagrodzenia za pełnienie funkcji prezesa Miejskiej Komunikacji Samochodowej.

Wraz z początkiem nowego roku kończy się również 10 – letnia umowa miasta z MKS-em, dotycząca świadczenia usług transportu publicznego. Nadal nie rozwiązana jest również sprawa niewypłaconych przez miasto należności dla Spółki MKS z tytułu rozsądnego zysku i rekompensaty za utrzymywanie nierentownych połączeń. Jak zatem zakończy się ten sporny problem trwający wiele lat? Czy miasto wypłaci MKS – owi zaległe pieniądze? Na jakich zasadach zostanie przedłużona umowa miasta z MKS-em? I wreszcie Kto zastąpi Piotra Chęćka na stanowisku Prezesa Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Dębicy? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie Państwo w kolejnych programach Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR .

Comments are closed.