Zrób zakupy i zagłosuj na Caffe Radość

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Radość chce stworzyć kawiarnie na terenie krytej pływalni w Dębicy. Projekt będzie dofinansowany, jeśli wszyscy, którzy zrobią zakupy w sklepie Tesco pobiorą żeton i wrzucą go do specjalnie przygotowanego pojemnika. Czas głosowania do końca października.

 

Kawiarnia Radość ma mieścić się na pierwszym piętrze basenu przy ulicy Piłsudskiego. Zarząd stowarzyszenia stara się o dofinansowanie w ramach konkursu ogłoszonego przez firmę Tesco „Ty Decydujesz – My Pomagamy” W kawiarni, w której będą pracować osoby niepełnosprawne serwowana będzie nie tylko kawa, ale także ciastka, koktajle, sałaki owocowe.

W miejscu tym, będzie można na pewno odpocząć po treningu na basenie. W kawiarni będą zatrudnione osoby z Zakładu Aktywności Zawodowej. Jak podkreśla Paweł Morawczyński, kierownik ZAZ oraz wiceprezes Stowarzyszenia „Radość” osoby niepełnosprawne na pewno poradzą sobie z wyzwaniem jakim będzie obsługa klientów kawiarni.

Zarząd Stowarzyszenia Radość ma w planach kolejne projekty, które będą rehabilitować uczestników poprzez pracę. Na początku przyszłego roku ma powstać duża restauracja, w której pracę znajdzie 16 osób niepełnosprawnych. W codziennej pracy, przy obsłudze klienta będą wspomagane przez wykwalifikowanych kucharzy i kelnerów.

Comments are closed.