4 osoby zginęły na drogach Podkarpacia w trakcie majówki

Tragiczny bilans majowego długiego weekendu na drogach województwa podkarpackiego. Od 30 kwietnia do 5 maja w naszym regionie doszło do 25 wypadków w których zginęły 4 osoby, a 23 zostały ranne.

 

Policjanci w trakcie długiego weekendu prowadzili wzmożone patrole na dogach całego województwa podkarpackiego, kontrolowali nie tylko prędkość poruszających się pojazdów, ale także trzeźwość kierowców. Najwięcej, bo aż 18 nietrzeźwych kierujących pojazdami zatrzymali w piątek 3 maja. W sumie przez 5 dni funkcjonariusze z drogówki udaremnili dalszą jazdę aż pięćdziesięciu ośmiu kierowcom, którzy prowadzili auta pod wpływem alkoholu.

Na tle majowego weekendu trzy pierwsze miesiące roku na dębickich drogach nie wypadają tak bardzo źle. Do końca marca policjanci
z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy zatrzymali prawo jazdy 12 kierowcom, którzy kierowali samochodami po spożyciu alkoholu i aż trzydziestu pięciu kierującym pojazdami, którzy przekroczyli o 50 km/h dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Rok wcześniej majówka na podkarpackich drogach również nie należała do najbezpieczniejszych. Pomimo że wypadków było dwa razy więcej, to śmierć poniosła tylko jedna osoba. Zatrzymano również ponad dwukrotnie więcej pijanych kierowców. Policjanci po raz kolejny apelują o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu i nieprzekraczanie dopuszczalnych prędkości, a także o rozwagę oraz zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Comments are closed.