Adaptacja budynku Domu Symeona i Anny

Trwa adaptacja Domu budynku Symeona i Anny przy ul. Krakowskiej 15, który prowadzą Siostry Służebniczki w Dębicy oraz Stowarzyszenie „Dobroć” im. bł. Edmunda Bojanowskiego.  Seniorzy, którzy od 15 lat lat przychodzą na zajęcia do Sióstr, będą mogli przenieść się do nowej placówki pod koniec sierpnia.


Podopieczni Domu Symeona i Anny nie wyobrażają sobie już spędzać dni samotnie w czterech ścianach. Tu mogą liczyć na rozmowę, wsparcie Sióstr, kolegów, koleżanek, potrzebują troski, uwagi, akceptacji. Opiekunki starają się im przygotować wiele ciekawych zajęć: artystycznych, dekoratorskich, kulinarnych, po to, żeby czuli się potrzebni i zaopiekowani.

Dla wszystkich seniorów, trudna też była kwarantanna, kiedy nagle zostali zamknięci w domach. O wyjątkowej atmosferze panującej
w Domu Symeona i Anny mówią też opiekujące się Seniorami Siostry. Siostry Służebniczki wkładają  dużo serca w opiekę nad podopiecznymi w starszym wieku, dlatego postanowiły na ich potrzeby wyremontować i przystosować większy budynek do tej pory użytkowany na cele społeczne dla dzieci. Placówka również mieści się przy ul. Krakowskiej 15.

Remont trwa, i jak zapewnia siostra Monika powstają tu dwa duże pokoje do terapii grupowej, jadalnia, wydawalnia posiłków, 3 łazienki w tym jedna przystosowana dla osób niepełnosprawnych, wygodne pomieszczenia do odpoczynku i przestrzenny korytarz. Seniorzy też nie mogą się doczekać kiedy wejdą do nowego i pięknego budynku.

Remont budynku przebiega sprawnie, są na to środki, jednak niewystarczające. Wszelkie informacje znajdują się na stronach: www.stowarzyszeniedobroc.pl i www.zrzutka.pl/z/DomLekarstwo

Jeśli tylko ktoś będzie chciał i mógł udzielić wsparcia finansowego na dokończenie remontu budynku Symeona i Anny na pewno sprawi dużo radości osobom starszym, które tak bardzo potrzebują naszej pomocy i akceptacji.  

Comments are closed.