Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Na stadionie sportowym przy ulicy Akademickiej odbyła się już po raz kolejny akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Kilkuset uczniów klas pierwszych z rąk burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka odebrało plecaki z wyposażeniem ufundowane przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka, Firmę Oponiarską Dębica S.A.oraz Urząd Miejski w Dębicy.

 

Miasto Dębica regularnie organizuje akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Chodzi o to, aby dzieci nauczyły się właściwego poruszania się po drodze oraz wskazanie im zagrożeń z jakimi mogą zetknąć się w drodze do szkoły lub podczas powrotu z niej zarówno rowerem jak
i pieszo. Na stadionie powstały specjalnie strefy, w których uczniowie klas pierwszych mogli porozmawiać z funkcjonariuszami policji, straży pożarnej, straży miejskiej, przedstawicielami wojsk obrony terytorialnej i pogotowia ratunkowego. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się możliwość wejścia do pojazdów różnych służb i zobaczenia z bliska ich pracy.

W akcję podobnie jak w latach ubiegłych fundując pierwszoklasistom plecaki i ich wyposażenie włączyły się Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. oraz Firma Oponiarska Dębica S.A. O stronę edukacyjną przedsięwzięcia zatroszczyła się firma Studio Fama Show, która dla pierwszaków przygotowała specjalny program edukacyjny, którego głównym celem było przygotowanie dzieci do świadomego
i odpowiedzialnego poruszania się po drodze.

Firma Oponiarska Dębica S.A. zaprosiła pierwszoklasistów do udziału w grze planszowej o powierzchni ponad 36 metrów kwadratowych specjalnie zaprojektowanej na tę okazję. Podczas zabawy dzieci miały okazję do rzucania kostką XXL, same natomiast wcielały się w rolę pionków na planszy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również „Klinika Doktora Misia”, w której dzieci mogły na pluszowych misiach poznać zasady pierwszej pomocy.

Comments are closed.