Bajka w Przedszkolu nr 2 w Dębicy

Rodzice dzieci z Przedszkola nr 2 w Dębicy przygotowali inscenizację teatralną na podstawie wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima. Talent aktorski wykonawców, bajkowe stroje i piękna scenografia pozwoliły poczuć się młodym widzom jak w prawdziwym teatrze.

 

Przedstawienie teatralne zrealizowany w bardzo humorystyczny sposób było prezentem na Dzień Dziecka. Trwająca pół godziny bajka zachwyciła maluchów. Dzieci współpracowały z aktorami, bawiły się i tańczyły znane tańce, choćby „Kaczuszki”. Reżyserem spektaklu była Dorota Kliś – Dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 2 w Dębicy.

W przedstawieniu rolę Rzepki odegrała Małgorzata Kałek nauczycielka Przedszkola nr 2 w Dębicy, która również była pod wrażeniem zaangażowania rodziców. Rodzice przyznawali, że mimo obowiązków zawodowych, rodzinnych chętnie uczestniczyli w próbach do spektaklu. Dzieci długo oklaskiwały swoich rodziców.

Kamuflaż w niektórych przypadkach był tak realistyczny, że dzieci nie rozpoznały, że pod kostiumem babci, dziadka, kota, psa, kaczki, ptaszka czy myszki kryją się ich rodzice. Dopiero po występie aktorzy zdradzili swoją tożsamość. Bajka przygotowana przez rodziców była wstępem do obchodów Dnia Dziecka w Miejskim Przedszkolu nr 2w Dębicy.

Comments are closed.