Basen Uzdrowiskowy oddany do użytku

Działa już Basen Uzdrowiskowy w Latoszynie. W uroczystościach otwarcia obiektu wzięli udział Parlamentarzyści, przedstawiciele Urzędów Wojewódzkich, Starostwa Powiatowego, Gmin Powiatu Dębickiego, lekarze oraz przedstawiciele społeczeństwa.

 

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości, gdzie następnie przyszła kolej na odrobinę faktów oraz planów na przyszłość przedstawianych przez Wójta Gminy Dębica Stanisława Rokosza. Władze Gminy Dębica z Wójtem Stanisławem Rokoszem na czele, za główny cel postawiły sobie przywrócenie mu dawnej świetności. Ideą Wójta i jego wieloletnie starania w kwestii reaktywacji uzdrowiska wspierała Rada Gminy. Znalazły one poklask również wśród wielu autorytetów.

Następnie głos zabrał Prezes Spółki Latoszyn Zdrój, który opowiadał o leczniczych właściwościach wody siarczkowo
– siarkowodorowej wydobywanej w Latoszynie, schorzeniach, na które pomaga oraz o cenach za korzystanie z basenu.
O dobroczynnym wpływie wód siarczkowo – siarkowodorowych na zdrowie mówią także lekarze. Basen jest dostępny dla wszystkich chętnych, a cennik biletów znaleźć można na stronie internetowej Uzdrowiska Latoszyn.

Po przemówieniach zaproszonych gości, kolejnym etapem było uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie budynku przez Proboszcza Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Latoszynie Piotra Grzankę jako symbol zakończenia budowy i oddania do użytku Basenu Uzdrowiskowego w Latoszynie. Na zakończenie, wszyscy obecni na uroczystości mogli zwiedzać budynek nowo powstałego basenu.

Comments are closed.