Bezpieczne Ferie 2020

Zaczęły się ferie zimowe w naszym województwie, a policjanci dębickiej drogówki prowadzą działania „Bezpieczne Ferie 2020″. Kontrolowane są autokary, które wiozą dzieci na wypoczynek.

 

Kiedy mundurowi otrzymają informację o planowanym wyjeździe, pojawiają się we wskazanym miejscu i przeprowadzają szczegółową kontrolę. Osoba wsiadająca za kierownicę autokaru musi posiadać niezbędne uprawnienia do przewożenia większej ilości osób, a także musi być odpowiednio wypoczęta. Kiedy kontrola kierowcy wypada bezproblemowo, sprawdzany jest autokar.

Mundurowi bardzo szczegółowo zwracają uwagę na stan techniczny pojazdu. Sprawdzają poziom płynów, zużycie bieżnika opon, sprawność świateł, oraz funkcjonowanie systemów kierowania i hamowania. Gdy policjanci stwierdzą, że wszystko jest w porządku… czas wyruszać w drogę. Ferie zimowe to czas wypoczynku i zabawy.

Pamiętajmy jednak, że zarówno za kierownicą, jak i podczas poruszania się pieszo obowiązują nas przepisy ruchu drogowego. Nie zapominajmy o zdrowym rozsądku i odpowiedzialności. Bezpieczeństwo na drodze jest naszą wspólną sprawą i zależy od nas wszystkich.

Comments are closed.