Biesiada Literacka w Szkole Podstawowej Nr 12

W Szkole Podstawowej nr 12 w Dębicy odbyła się dziewiętnasta Biesiada Literacka czyli Powiatowy Konkurs Recytatorski dla wychowanków przedszkoli i uczniów szkół podstawowych oraz konkurs literacki. W konkursie wzięło udział osiemdziesięciu czterech uczniów z dziewięciu szkół i dziesięciu przedszkoli powiatu dębickiego.

 

Biesiada literacka na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy. W tym roku liczba uczestników była rekordowa. Wielu z uczniów recytowało wiersze nawiązujące do jesieni w pięknych kolorowych strojach.

W kategorii klas od I – III pierwsze miejsce zajął Bartosz Król ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy, który zachwycił jurorów nie tylko dykcją, ale i interpretacją wiersza o Panu Listopadzie. Jury oceniając poszczególne prezentacje uczestników brało pod uwagę: dobór repertuaru, zgodność przedstawionych treści z hasłem przewodnim, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci odebrali nagrody z rąk Dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty Ireneusza Kozaka, Radnej Rady Miejskiej w Dębicy Katarzyny Rostowskiej – Machnik oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy Grzegorza Nowackiego. Podczas spotkania, uczestnicy konkursu oraz zaproszeni goście, obejrzeli przedstawienie pt. ,,Czarno na białym” przygotowane przez uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy, pod kierunkiem nauczycieli: Anny Chruściel i Grzegorza Tomaszewskiego.

Comments are closed.