Boisko na Pana Tadeusza zyska nowe oblicze

W przyszłym roku na osiedlu Pana Tadeusza ma powstać boisko z prawdziwego zdarzenia. Inwestycje będzie realizować Spółdzielnia Mieszkaniowa przy ul. Kolejowej.

 

Boisko na osiedlu Pana Tadeusza powstało w latach 90 – tych ubiegłego wieku. Niestety, jest zdewastowane, a ponieważ problem
z parkowaniem samochodów na tym osiedlu jest ogromny, Stanisław Olszewski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Kolejowej zaproponował likwidacje tego boiska i budowę w tym miejscu parkingów. W remont boiska włączy się także miasto Dębica.

Boisko znajduje się w pobliżu domów prywatnych. Mieszkańcy niejednokrotnie skarżyli się, że piłka przelatuje przez ogrodzenie i ląduje na ich posesji, dlatego ważne jest, aby to boisko było dobrze zabezpieczone. Ma to być miejsce dla młodzieży do 18 lat, która chciałaby pograć w piłkę nożną lub koszykówkę. Parkingów na osiedlu Pana Tadeusza więcej nie będzie. Prezes Stanisław Olszewski podkreśla, że są wykorzystane wszystkie możliwości parkingowe. Samochodów przybywa, a infrastruktura osiedla sprawia, że parkingi muszą być usytuowane w pewnej odległości od bloków mieszkalnych.

Comments are closed.