Burmistrz bez wotum zaufania, ale z absolutorium

Radni Miasta Dębicy nie udzieli wotum zaufania burmistrzowi Mariuszowi Szewczykowi, pomyślnie natomiast przeszło głosowanie nad udzieleniem absolutorium z wykonania budżetu za dwa tysiące osiemnasty rok.

 

Głosowanie poprzedziła debata nad Raportem o stanie Gminy Miasta Dębica. Radni Prawa i Sprawiedliwości wytknęli w trwającej ponad dwie godziny dyskusji brak realizacji wielu inwestycji przez zarząd Dębicy, nieuregulowanie spłaty długu spółce MKS, a także podwyżki cen wody i śmieci, mimo wcześniejszych zapewnień burmistrza, że tego typu podwyżek nie będzie.

Po debacie nad raportem o stanie Miasta Dębicy radni przystąpili do głosowania. Za wotum dla burmistrza zagłosowało 10 radnych, sprzeciwów nie było, ale 11 samorządowców wstrzymało się od głosu i tym samym burmistrz nie otrzymał wotum zaufania.
O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Mateusza Cebulę – przewodniczącego Rady Miejskiej w Dębicy. Przewodniczący Rady Miejskiej przedstawia argumenty, dlaczego Radni Prawa i Sprawiedliwości nie udzielili wotum zaufania burmistrzowi.

Burmistrzowi nie udzielono wotum zaufania, ale pomyślnie przeszło głosowanie dotyczące udzielenia absolutorium z wykonania budżetu za 2018 rok. Za udzieleniem absolutorium głosowało 15 radnych, 6 wstrzymało się od głosu, sprzeciwów nie było.

Comments are closed.