Burzliwy przebieg miała ostatnia sesja Rady Miejskiej w Dębicy

Mimo obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej nie powstaną rady miasta: seniorów i młodzieżowa. Marcin Łączak, inicjator powołania Młodzieżowej Rady Miasta był zbulwersowany tym, że przewodniczący Rady Miejskiej nie poinformował go o tym, że podczas obrad Nadzwyczajnej Sesji będzie procedowana uchwała o powołaniu Młodzieżowej Rady Miejskiej.

 

Zniesmaczona trybem procedowania uchwały była też Alina Rzewuska, która zabiegała o to, by powstała Rada Seniorów. Radni większością głosów odrzucili wnioski formalne przedstawicieli opozycji o przesunięcie tematu na kolejną sesję. Korzystając
z możliwości zapisanej w ustawie Marcin Łączak w ostatniej chwili wycofał uchwałę z porządku obrad.

Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Cebula argumentował, że w projekcie uchwały były błędne zapisy a konsultacje społeczne pokazały, że społeczeństwo nie chce powoływania ani Rady Seniorów ani Rady Młodzieży. Przewodniczący Mateusz Cebula podkreślał, że sam w najbliższym czasie złoży projekt uchwały o powołaniu Rady Młodzieżowej.

Pełnomocnik komitetu inicjatywy uchwałodawczej „Młodzi dla Dębicy” zaznaczył, że dalej będzie walczył o powołanie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Dębicy. Pomoc w tej inicjatywie zaoferowali radni opozycji.

Comments are closed.