Centrum Badawczo – Rozwojowe dla branży rowerowej

W Podgrodziu powstało Akredytowane Centrum Badawczo – Rozwojowe dla branży rowerowej. Uruchomiono także zrobotyzowaną produkcję ram rowerowych.

Jest to pierwsza w Polsce, a druga w Europie fabryka, która będzie tworzyć aluminiowe ramy rowerowe i komponenty kompozytowe. Przed uroczystym otwarciem Centrum – Badawczo Rozwojowego odbyła się konferencja dla dziennikarzy podczas, której przedstawiono główną idee inwestycji. W ciągu doby w AG Motors produkowanych będzie 1500 ram, co w skali roku da liczbę ponad 400 tysięcy.

Podczas konferencji zaprezentowano rower przyszłości, zaprojektowany przez Pawła Marczaka i Jakuba Jajugę. Za rok, po testach zobaczymy go w sklepach i na drogach. W konferencji uczestniczył także prezes Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego. W otwarciu Centrum Badawczo – Rozwojowego AG Motors wzięli udział: przedstawiciele władze województwa podkarpackiego, władze powiatu, miasta i Gminy Dębica.

Gratulacje dla prezesa AG Motors złożył między innymi Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Podczas swojego wystąpienia zaznaczył, że Podkarpacie jest liderem w pozyskiwaniu środków na działania badawczo – rozwojowe. Centrum rozwojowe
i fabryka AG Motors w Podgrodziu zbudowane zostały za 40 milionów zł. Unijne dofinansowanie tej kwoty to 70%.

Comments are closed.