Coraz więcej inwestycji drogowych realizowanych jest w powiecie dębickim

Ponad 8 milionów czterysta tysięcy złotych, to kwota inwestycji drogowych realizowanych w powiecie dębickim i sąsiednich gminach
w 2020 roku. Jak podkreśla Adam Pieniążek  wicestarosta Powiatu Dębickiego  praktycznie w każdej gminie prowadzone były prace przy budowie i modernizacji jezdni oraz chodników.


Łącznie w mijającym roku Starostwo nadzorowało aż siedemnaście inwestycji realizowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych.  Większość prac została zakończona, a niektóre będę jeszcze kontynuowane w roku 2021. Inwestycje mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierowców są jeszcze realizowane między innymi w gminie Brzostek oraz Jodłowa.

Starostwo zadbało także o poprawę  komfortu  mieszkańców Dębicy, gdzie obecnie trwa remont ulicy Świętosława. Do połowy grudnia ma  powstać w tym miejscu nowy chodnik o długości  600 metrów. Adam Pieniążek – wicestarosta Powiatu Dębickiego podkreśla także, że wykonawcami realizowanych inwestycji drogowych w powiecie dębickim są w większości lokalne firmy, co w obecnych trudnych ekonomicznie czasach pandemii jest bardzo istotne dla gospodarki i rynku pracy  w naszym regionie.

Comments are closed.