Czy samorządy pomogą przedsiębiorcom podczas drugiej fali pandemii?

Od kilku tygodni w całym kraju odnotowujemy rekordowe ilości zakażeń koronawirusem SARS CoV – 2. Coraz więcej osób jest na kwarantannie, rząd wprowadził liczne obostrzenia, które szczególnie dotkliwie objęły niektóre sektory naszej gospodarki.


Wiele firm musiało zawiesić lub ograniczyć swoją działalność. Półroczny kosztowny wysiłek, aby ratować miejsca pracy i przedsiębiorstwa przed bankructwem, sprawił, że straty w zatrudnieniu zostały zminimalizowane. Jednak teraz podczas drugiej fali pandemii przedsiębiorcy i pracownicy bardzo obawiają się o swoją przyszłość. Kolejne miesiące z punktowym lockdown-em  gospodarki mogą spowodować znaczący  wzrost bezrobocia, który trudno będzie powstrzymać.

Stefan Bieszczad – przewodniczący Komisji Gospodarki i Infrastruktury Sejmiku Województwa podkreśla w rozmowie z reporterami PTVR, że samorząd województwa podkarpackiego zrobi wszystko, aby szczególnie wspomóc przedsiębiorców i te dziedziny gospodarki w naszym regionie, które najbardziej ucierpią podczas drugiej fali pandemii. Skokowy wzrost zachorowań podczas drugiej fali koronawirusa zaczyna się przekładać na kolejne stanowcze decyzje rządu, które ponownie uderzają w przedsiębiorców i całą gospodarkę.

Oprócz hotelarstwa, turystyki, restauracji, branży eventowej i rozrywkowej, kryzys pandemiczny dotyka także sport, rekreację i  kluby fitness, które w tzw. strefach czerwonych są na razie zamknięte. Zatem pozostaje mieć tylko nadzieję , że dzięki wsparciu rządu, samorządów, a przede wszystkim dzięki samodyscyplinie i stosowaniu się do wszystkich obowiązujących obostrzeń i zasad uda nam się w ciągu najbliższych miesięcy pokonać koronawirusa. Do tematu będziemy jeszcze wielokrotnie wracali na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

Comments are closed.