Debata nad projektem budżetu 2020

Debata nad projektem budżetu 2020 zdominowała obrady piętnastej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Jaką część radni przeznaczą na inwestycje – sprawdzali reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

 

Projekt budżetu na 2020 rok, w imieniu zarządu województwa przedstawił marszałek Władysław Ortyl. Plan dochodów województwa na przyszły rok zakłada kwotę 1 mld 156 mln zł. Z kolei wydatki województwa zostały zaplanowane w wysokości 1 mld 335 mln zł.

Marszałek Władysław Ortyl podkreślił, że to dobry budżet, który właściwie przygotowuje Podkarpacie do nowej perspektywy finansowej. Stefan Bieszczad – radny Sejmiku, przewodniczący Komisji Gospodarki zaznaczał, że jest to budżet trochę z deficytem, ale będzie wyrównany poprzez kredyty i fundusze zewnętrzne.

Kwota budżetu jest mniejsza niż w 2019 roku, ale wszystkie samorządy borykają się z problemami finansowymi. Zdaniem przewodniczącego Komisji Gospodarki Stefana Bieszczada, Podkarpacie nadal będzie się rozwijać jak do tej pory. Ostatecznie, budżet na 2020 rok będzie uchwalany na kolejnej, grudniowej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Comments are closed.