Dębicki Pochód Świętych

Dębicki Pochód Świętych przeszedł ulicami naszego miasta. Dębiczanie chętnie wzięli udział w tym kolorowym przemarszu. Była to okazja do zapoznania się z sylwetkami świętych.

 

Uroczystość rozpoczęła się w Kościele pod wezwaniem św. Jadwigi gdzie najpierw została odegrana inscenizacja o świętych. Zostały przedstawione ich sylwetki i zasługi. Słowo Boże do zgromadzonych skierował ksiądz prałat Ryszard Piasecki – proboszcz parafii św. Jadwigi w Dębicy.

Następnie wszyscy wzięli udział w przemarszu ulicami miasta. Uczestnicy, przebrani za swoich ulubionych patronów, nieśli relikwie wielu świętych i błogosławionych między innymi św. Jana Pawła II, św. Maksymiliana Kolbego czy błogosławionej Karoliny Kózkówny.
W pochodzie nie zabrakło także błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, siostry Teresy z Kalkuty, czy św. Mikołaja, który współtowarzyszom marszu rozdawał cukierki.

Jak podkreśla siostra Katarzyna Szulc ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Dębicy wydarzenie znane w Polsce pod nazwą Holy Wins, czyli „Święty Zwycięża”, ma zwrócić uwagę na świętych, którzy pomimo tego że odeszli z tego świata, nadal są wśród nas, a ich życie powinno inspirować do bycia lepszymi ludźmi i dążenia do świętości. Dębicki Pochód Świętych adresowany był do wszystkich mieszkańców naszego regionu i szedł ulicami Rzeszowską, Krakowską, aż do Kościoła Klasztornego Matki Bożej Anielskiej.

Comments are closed.