Czy dębickie szkoły są bezpieczne dla uczniów podczas pandemii?

Jak zmieniła się praca w szkołach? jak wyglądają lekcje w czasie pandemii, czy są przestrzegane zasady bezpieczeństwa ? – sprawdzali reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.


Z kamerą odwiedziliśmy Szkołę Podstawową Nr 2 w Dębicy do której uczniowie mogą wchodzić czterema wejściami, przy trzech wejściach znajdują się dozowniki z żelem dezynfekującym. Rodzice nie są przyjmowani w szkole, ale przy wejściu dla dzieci z klas 1 – 3 znajduje się strefa dla rodziców, a także dla petentów.

W Szkole Podstawowej Nr 2 dzieci w ławkach siedzą pojedynczo, w bezpiecznej odległości od siebie. W lekcjach uczestniczą bez maseczek, natomiast jak wyjdą na przerwę obowiązkowo muszą mieć zakryte usta i nos. To samo dotyczy nauczycieli. Na korytarzu znajdują się specjalne linie określające w którym miejscu mogą przebywać uczniowie z danej klasy.

Ścisłe zasady bezpieczeństwa przestrzegane są na szkolnej stołówce, na której maksymalnie może znajdować się 25 osób. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy – Dorota Piękoś podkreśla, że placówkę udało się przeorganizować tak, aby było bezpiecznie, zarówno w klasach, na korytarzach jak i szkolnej stołówce. Personel sprzątający ma dużo więcej pracy związanej z dezynfekcją łazienek pomieszczeń, a nawet szkolnych dekoracji, które są zasłonięte folią. Wszystko po to, aby nie doszło do zakażenia koronawirusem.

Comments are closed.