Dębiczanka wróciła z Kongresu Literackiego w Argentynie

Katarzyna Żabicka – dębiczanka, która została zaproszona na kongres literacki do Buenos Aires wróciła już z Argentyny. Swoimi wrażeniami z pobytu podzieliła się z reporterami Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

 

Ponad miesiąc temu, na naszej antenie informowaliśmy Państwa, że dębiczanka, studentka polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego została zaproszona na kongres literacki o Witoldzie Gombrowiczu, w celu wygłoszenia wykładu o dziełach tego wybitnego pisarza. Za pośrednictwem naszej telewizji szukała firm, osób fizycznych, którzy mogliby jej ten przelot i pobyt w Buenos Aires zasponsorować.

Wszystko się udało, Katarzyna zdobyła sponsorów i za pośrednictwem naszej anteny chciała im serdecznie podziękować. Na kongres, który odbywa się co pięć lat w Buenos Aires zostali zaproszeni znani literaci, pisarze, doktoranci, autorzy prac naukowych o Witoldzie Gombrowiczu. Wykład Kasi był porównaniem dzieł Szeakspira i Gombrowicza.

Dębiczanka została zauważona przez organizatorów. Otrzymała nagrodę za największą aktywność podczas organizowanych paneli dyskusyjnych. Kasia miała także czas na zwiedzanie miasta. Dębiczanka została zaproszona na kolejny kongres, który odbędzie się za pięć lat. Postanowiła, że ten kolejny wykład wygłosi w języku hiszpańskim.

Comments are closed.