Dni Dębicy 2019

Bogaty program dla dzieci, koncerty Majki Jeżowskiej zespołów Ira, Poparzeni Kawą Trzy – to tylko niektóre atrakcje tegorocznych Dni Dębicy. W święcie miasta uczestniczyły tłumy dębiczan.

 

Pierwszy dzień obchodów Święta Miasta należał do dzieci. To właśnie im dedykowanych było większość atrakcji i występów na scenie. Na specjalnie zbudowanej na Rynku estradzie wystąpiła Lady Fama, z programem pt. „Zielona Planeta”. Był to show o tematyce ekologicznej, ale także prozdrowotnej. Artystka porwała do zabawy dzieci i tych trochę starszych, a jej melodyjne piosenki stały się okazją do wspólnego śpiewania i zabawy.

W Dniach Dębicy uczestniczyła delegacja z partnerskiego miasta Puurs w Belgii na czele z Alfridem Pelemanem. W tym roku obchodzone jest 20 – lecie współpracy. Burmistrz Mariusz Szewczyk otworzył Dni Dębicy i życzył wszystkim udanej zabawy. Po części oficjalnej na scenie pojawiły się dziecięce i młodzieżowe zespoły artystyczne działające w placówkach Miejskiego Ośrodka Kultury.
W blisko dwugodzinnym bloku programowym zatytułowanym „Dzieci Dzieciom” zaprezentowały się grupy taneczne i uzdolnieni wokaliści.

Królowały nowoczesne stroje i atrakcyjne choreografie taneczne. Jak zwykle dębiczanie ciepło przyjęli występ dziecięcej grupy Zespołu Pieśni i Tańca „Igloopolanie”. Dębiczanom podobały się przygotowane specjalnie dla nich atrakcje. Główną atrakcją Dnia Dziecka był koncert Majki Jeżowskiej, wokalistki obdarzonej ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym, kompozytorki, autorki wielu przebojów i widowisk muzycznych, bawiących kolejne pokolenia młodych słuchaczy. Koncerty Majki Jeżowskiej, potrafiącej porwać do zabawy każdego widza, to okazja do wspólnego śpiewania, tańca i uśmiechu dla całej rodziny.

Gwiazdą wieczoru byli Poparzeni Kawą Trzy, niezwykła formacja muzyczna powstała z prywatnej inicjatywy dziennikarzy polskich rozgłośni radiowych. W skład zespołu wchodzą: Wojciech Jagielski, Jacek Kret, Roman Osica, Krzysztof Zasada, Marian Hilla, Mariusz Gierszewski i Krzysztof Tomaszewski. Ich koncerty to żywiołowa mieszanka rocka, punku i swingu, okraszona tekstami Rafała Bryndala. Drugi dzień Dni Dębicy to głównie występy zespołów rockowych. Gwiazdą wieczoru był zespół Ira.

Dni Dębicy, to nie tylko muzyka występy zespołów tanecznych, ale także wiele atrakcji jak malowanie twarzy, fotobudka, dmuchane zjeżdżalnie czy trampoliny, stragany w których można było zakupić jakąś pamiątkę czy coś smacznego do jedzenia. Dni Dębicy 2019 przeszły już do historii, ale dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Jan Borek zapowiada wiele atrakcji plenerowych podczas tegorocznego lata. Kolejne Dni Dębicy już za rok.

Comments are closed.