Dom Seniora w Dębicy jest już gotowy do przyjęcia mieszkańców

Dom Seniora przy ul. Rzeszowskiej w Dębicy został oddany do użytku. Uczestnicy dziennych zajęć zyskali nowe piętro, w miejscu gdzie mieściła się kiedyś biblioteka. Do tej pory do ich dyspozycji był tylko parter.


Teraz mają nowe pomieszczenia, przestronny korytarz, salę do brydża, salę do rehabilitacji, w której będą mogli pojeździć na rowerku, czy orbitrek-u, jest miejsce do relaksu i wypoczynku, w którym można usiąść, wypić filiżankę kawy i poczytać książkę. Jest także świetlica z telewizorem. W nowoczesnej kuchni seniorzy z opiekunami będą gotować różne potrawy i piec ciasta. Oba piętra łączy winda.

Adaptacja drugiego piętra i kosmetyczne remonty parteru zostały zrealizowane w ciągu trzech miesięcy. Do tej pory w Domu Seniora dziennie przebywało około 40 osób, teraz nowe piętro budynku daje możliwości na większą liczbę uczestników i nowe zajęcia. Jeżeli zostaną zniesione obostrzenia, seniorzy zostaną zaproszeni i będą mogli zobaczyć swój nowy dom. Dzięki remontowi, seniorzy oprócz uwagi, troski i opieki zyskali komfort, tak niezbędny do prawidłowego funkcjonowania osób starszych.

Comments are closed.