Dożynki Powiatowe odbędą się 25 sierpnia

Starostwo Powiatowe w Dębicy zaprasza na „Dożynki Powiatowe 2019”. Tegoroczne święto plonów w Powiecie Dębickim zaplanowano na 25 sierpnia w Straszęcinie.

 

Dwudziestego piątego sierpnia odbędą się „Powiatowe Dożynki 2019”. W tym roku zakończenie żniw świętować będziemy na boisku Zespołu Szkół w Straszęcinie. Uroczystość rozpocznie dziękczynna msza święta w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Wszystkich Świętych. Początek nabożeństwa zaplanowano na godz. 14. Najważniejszym wydarzeniem Powiatowych Dożynek, jak co roku, będzie ceremoniał chleba.

Podczas imprezy odbędzie się także prezentacja misternie wykonanych wieńców żniwnych, które symbolizują ciężką pracę rolników i są jednocześnie dziękczynieniem za obfite plony. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy przygotowali liczne atrakcje, między innymi przemarsz korowodu, pokaz wieńców i maszyn rolniczych, turniej sołectw, występy artystyczne, barwne stoiska wystawców i kół gospodyń wiejskich oraz zabawy dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.

W części artystycznej wystąpią zespoły ludowe z Nagoszyna i Gminy Żyraków. Na scenie zaprezentuje się także Zespół Pieśni i Tańca Iglopolanie oraz kabaret „Truteń” z Zakopanego. Gwiazdą wieczoru tegorocznych „Powiatowych Dożynek” będzie Doda i Zespół „Virgin”.

Comments are closed.