Dwóch nowych radnych w klubie PiS

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Dębickiego wzbogacił się o dwóch nowych radnych. Jest to Andrzej Trzeciak i Grzegorz Stec.

 

Nowych radnych podczas konferencji prasowej przestawił Marek Jaskółka – przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w powiecie. Andrzej Trzeciak jest leśniczym z wykształceniem wyższym. Decyzje o przynależności partyjnej często zmieniał. W latach 2014 – 2018 był radnym powiatowym z ugrupowania Ruchu Integracji Społecznej.

Choć w 2018 startował z Ruchu Integracji Społecznej, pół roku później przepisał się do Wspólnoty Ziemi Dębickiej, dzięki niemu ugrupowanie mogło tworzyć klub w Powiecie. Kilka dni temu zadecydował, że będzie reprezentować Prawo i Sprawiedliwość.

Grzegorz Stec jest młodym radnym. Rok temu startował do rady z komitetu „Rozwój Powiatu Dębickiego”. Jest nauczycielem, muzykiem zaangażowanym w wiele przedsięwzięć społecznych. Reprezentuje dwie gminy Czarną i Żyraków. Uważa, że jako radny Prawa i Sprawiedliwości może bardziej przysłużyć się mieszkańcom.

O tym, że w powiecie będzie mniej tarć politycznych, a więcej merytorycznych rozmów i pracy nad pozyskiwaniem funduszy na kolejne inwestycje mówił Piotr Chęciek – starosta Powiatu Dębickiego. Klub radnych PiS będzie liczył 15, a nie jak do tej pory 13 osób i choć
w mniejszym składzie klub miał i tak większość, teraz wszyscy mają pewność, że te projekty Pisu będą realizowane szybciej.

Klub Radnych Pis Powiatu Dębickiego jest gotowy do przyjęcia nowych członków. W Radzie Powiatu zostały dwa kluby:
Prawo i Sprawiedliwość oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. O kolejnych decyzjach radnych poinformujemy Państwa na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

Comments are closed.