Dyżury doradców ZUS w Urzędzie Miejskim

Urząd Miejski w Dębicy we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, przygotował szereg dyżurów specjalistów w dziedzinie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Z doradcami będzie można spotkać się przez najbliższy miesiąc w każdą środę.

 

Przed rozpoczęciem dyżurów w Ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której kierownictwo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Burmistrz Miasta przybliżyli główny cel tych spotkań. Pomysł dyżurów doradców Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyszedł od władz miasta Dębicy.

Pracownicy ZUS dyżurują w Urzędzie Miejskim w Dębicy w pokoju 2019 w każdą środę, w terminie od 28 sierpnia do 25 września,
w godzinach od 9.00 do 12.00. Jeżeli ten projekt się sprawdzi ZUS będzie chciał taką usługę wprowadzić w innych miastach naszego województwa.

Podczas dyżurów pracownik ZUS wskaże warianty skorzystania z ulg i preferencji w opłacaniu składek, pomoże wypełnić niezbędne dokumenty w ramach rozpoczętej działalności gospodarczej, a także przedstawi korzyści płynące z uruchomienia Platformy Usług Elektronicznych (PUE), dzięki której sprawy z zakresu ubezpieczeń społecznych można załatwić przez internet. Doradca udzieli również informacji z zakresu funkcjonowania przedsiębiorcy w relacjach z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Comments are closed.