Dzień Dziecka w Nagawczynie

Festyn z okazji Dnia Dziecka odbył się na Placu Rekreacyjno – Sportowym w Nagawczynie i zgromadził nie tylko najmłodszych, ale także ich rodziców, dziadków, ciocie i wujków. Z tej okazji na najmłodszych czekało wiele atrakcji.


Były dmuchane zjeżdżalnie, popcorn, wata cukrowa, pokazy straży pożarnej i koncert „Muzykomania Dzieciom”
Główną inicjatorką wydarzenia była Agata Wiater – radna gminy Dębica i sołtys Nagawczyny. Do organizacji wydarzenia przyłączyło się Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Dużo widzów zgromadził pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej. W pierwszej części był pokaz gaszenia samochodu i postępowanie co robić, gdy płonie auto. W drugiej części pokaz ratownictwa technicznego, jak dostać się do osoby poszkodowanej, uwięzionej w samochodzie. Pokazy miały charakter edukacyjny.

Dużą atrakcją był występ dzieci, które pod kierunkiem Eweliny Krawiec szkolą swoje umiejętności na zajęciach muzykomanii w Domu Kultury w Nagawczynie. Jedną z uczestniczek, które wystąpiły podczas koncertu była Nikola Mazur. Festyn z okazji Dnia Dziecka podobał się tym najmłodszym i trochę starszym. A czego najmłodsi życzyli sobie z okazji swojego święta? Wszystkim dzieciom z okazji Dnia Dziecka życzymy spełnienia marzeń i organizacji kolejnych festynów, aby nareszcie mogły się spotkać, pobawić i spędzić czas w gronie swoich rówieśników na świeżym powietrzu.

Comments are closed.