Dzień Godności w Szkole Specjalnej

Prezentacja programu artystycznego, gry i zabawy rekreacyjno – sportowe, konkurs plastyczny i piknik integracyjny – to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 

Uroczystości, w których wzięły udział: władze powiatu, dyrektorzy placówek oświatowych, rodzice dzieci niepełnosprawnych rozpoczęły się od przywitania gości przez dyrektor szkoły Martę Biłas. Później sceną zawładnęli wychowankowie placówki. Podczas występu aktorskiego przedstawili sceny o zdrowym stylu życia. Nie zabrakło pokazu zumby, pokazów tanecznych i jazdy na rowerze.

Podczas aktorskich scenek była mowa także o spożywaniu zdrowych i regularnych posiłków. Występ teatralny pod kierunkiem swoich nauczycielek, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przygotowywali od kilku miesięcy. O tym jak ważne jest to, żeby dzieci niepełnosprawne dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności mówił Piotr Chęciek – starosta Powiatu Dębickiego. Jak zapewniał starosta Piotr Chęciek Dzień Godności już da dwa lata będzie obchody w pięknym, nowoczesnym budynku Szkoły Specjalnej przy
ul. Parkowej.

Comments are closed.