„Dzień Kariery” w Powiecie Dębickim

Uczniowie z powiatu dębickiego wzięli udział w Dniu Kariery w Zespole Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika. Ważnym punktem wydarzenia było podpisanie porozumienia pn. „Edukacja ekonomiczna dzieci, młodzieży, studentów i seniorów – współpraca sektora finansowego
z jednostkami samorządu terytorialnego”

 

Młodzież miała okazję wysłuchać prelegentów, którzy omawiali zmiany w szkolnictwie zawodowym. Barbara Pocheć – wicedyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dębicy mówiła o tym jak ważna jest osobowość, charakter i temperament przy wyborze właściwego zawodu.

Katarzyna Rostowska- Machnik – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy przedstawiła aktualną sytuację na lokalnym rynku pracy
i konsekwencje niewłaściwych wyborów zawodowych. Młodzież podkreślała, że organizacja tego typu wydarzeń pomoże im wybrać odpowiednią ścieżkę zawodową.

Po wystąpieniu wszystkich prelegentów przystąpiono do podpisania porozumienia pn. „Edukacja ekonomiczna dzieci, młodzieży, studentów i seniorów – współpraca sektora finansowego z jednostkami samorządu terytorialnego” pomiędzy Powiatem Dębickim
a Związkiem Banków Polskich i Fundacją Warszawskiego Instytutu Bankowości.

Dzięki tej umowie uczniowie, studenci oraz seniorzy zdobędą niezbędną wiedzę w zakresie gospodarki, finansów i ekonomii. Waldemar Zbytek – Prezes Zarządu Warszawskiego Instytutu Bankowości, który podpisywał tę umowę podkreśla, że szkolenia w powiecie dębickim rozpoczną się już za kilka miesięcy. Podczas Dnia Kariery został również rozstrzygnięty konkurs pt. „Praca moich marzeń”. Jury wyłoniło laureatów w trzech kategoriach: praca literacka, plastyczna i fotograficzna.

Comments are closed.