Dziesiątka z firmą Tikkurila

Dziesiątka z firmą Tikkurila na stałe już wpisała się w kalendarz imprez sportowych w naszym regionie. W biegu rywalizowali zawodnicy z różnych, często bardzo odległych regionów Polski.

 

„ Szóstą Dziesiątkę z Tikkurilą „ rozpoczął „mini maraton”, w którym pobiegły dzieci w wieku do jedenastu lat. Dla młodych biegaczy udział w tej imprezie to była przede wszystkim doskonała zabawa w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji. Organizatorzy i gospodarze nie ukrywali zadowolenia z tak dużej frekwencji, zarówno wśród najmłodszych, jak też dorosłych uczestników biegu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w zawodach udział wzięły także osoby niepełnosprawne, które rywalizowały na dystansie siedmiu kilometrów. Na całej trasie biegu zlokalizowane zostały punkty z wodą, która jest niezwykle istotna podczas tak intensywnego, ekstremalnego wysiłku, co wyraźnie podkreślali uczestnicy tegorocznej „Dziesiątki z Tikkurilą”

Zawodnicy z naszego regionu, którzy brali udział w tegorocznej imprezie zwracali uwagę na konieczność wybudowania w naszym mieście profesjonalnej bieżni lekkoatletycznej, ponieważ w Dębicy oraz powiecie jogging jest bardzo popularny i coraz więcej osób uprawia ten sport. Trzy lata temu z inicjatywy Klubu Biegacza Maratończyk oraz byłego radnego Pawła Ochaba powstał plan budowy
w pełni oświetlonej, tartanowej bieżni lekkoatletycznej przy Zespole Szkół Numer 1. Pomimo przygotowanej dokumentacji niestety do chwili obecnej nie udało się zrealizować tego projektu, ze względu na brak środków finansowych na ten cel.

Jak podkreślał Waldemar Puzio – Prezes Klubu Maratończyk, to już właściwie tradycja, że upały co roku towarzyszą uczestnikom „Dziesiątki z Firmą Tikkurilla”. Temperatura podczas tej imprezy była bardzo wysoka, ale pomimo tych niesprzyjających bieganiu warunków atmosferycznych, wszyscy zawodnicy ukończyli zawody. Ostatecznie pierwszy do mety dobiegł Paweł Smędowski pobijając swój ubiegłoroczny rekord o pięć sekund. W kategorii kobiet zwyciężyła Patrycja Świerczek z Jadownik.

Wśród zawodników reprezentujących powiat dębicki najlepsze wyniki osiągnęli: Klaudia Podraza i Łukasz Kozioł. Natomiast w kategorii zawodników niepełnosprawnych, którzy rywalizowali na siedmiokilometrowej trasie pierwszy na mecie zameldował się Grzegorz Sujdak. Każdy uczestnik, który ukończył zawody otrzymał wyjątkowy medal w kształcie barwnej koszulki, a na zwycięzców czekały dyplomy, nagrody pieniężne oraz rzeczowe ufundowane przez sponsorów imprezy.

„Dziesiątka z Firmą Tikkurila” to z pewnością trafiony pomysł, realizowany już od kilku lat w naszym mieście. Impreza jest okazją do wspólnej aktywności, sportowej rywalizacji, a także do wzajemnej integracji i doskonałej zabawy na świeżym powietrzu. Zawodnicy zgodnie podkreślali, że wynik jest ważny, ale z pewnością najistotniejszy jest ruch i zdrowo spędzony czas wolny w gronie przyjaciół
i rodziny. Organizatorem i pomysłodawcą Imprezy już od 6 lat jest Klub Biegacza Maratończyk oraz Firma Tikkurila we współpracy
z Urzędem Miejskim w Dębicy.

Comments are closed.