Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej zwyciężyli w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2019. Zmagania odbyły się w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy.

 

Zanim zorganizowano etap powiatowy, drużyny rywalizowały ze sobą w etapie miejskim. Zwycięzcy w swoich gminach spotkali się
w etapie powiatowym, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy. W zmaganiach udział wzięły czteroosobowe drużyny w przedziałach wiekowych: 10 do 12 lat oraz trzyosobowe 13 do 16 lat.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji: przejazd rowerem na miasteczku ruchu drogowego czuwali policjanci. Również policjanci opracowali test pisemny dla uczestników turnieju. Kolejną konkurencją był tor przeszkód, którzy oceniali specjalnie przeszkoleni sędziowie. Konkurencja: pierwsza pomoc podczas której drużyny udzielały pomocy osobie po wypadku oceniana była przez wykwalifikowanych ratowników medycznych.

Młodzi zawodnicy do tych wszystkich konkurencji przygotowywali się od wielu tygodni. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej
w Czarnej wywalczyli zwycięstwo aż w dwóch kategoriach Powiatowego Finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2019. I to oni będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich.

Comments are closed.