Europejski Tydzień Sportu

Miłośnicy pływania wzięli udział w Nocnych Zawodach Pływackich, które odbyły się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu „BEACTIVE”. Organizatorem przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy.

 

W zawodach pływackich rywalizowali zarówno amatorzy, jak też zawodnicy trenujący na dzień w dębickich klubach pływackich, dla których została utworzona odrębna klasyfikacja. Nocne Pływanie zorganizowane po raz pierwszy w Dębicy na krytych basenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno uczestników, jak też kibiców. Najliczniejszą grupę biorącą udział w zawodach stanowiły dzieci.

Młodzi zawodnicy od dziesiątego do czternastego roku życia rywalizowali na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Pozostali mogli zmierzyć się w pływaniu na 100, 200 oraz 400 metrów również dowolnym stylem. Organizatorzy przygotowali także specjalną sztafetę rodzinną. Najlepsi pływacy, którzy stanęli na podium otrzymali z rąk Mariusza Szewczyka – burmistrza Dębicy oraz Marty Pawełko
– Tokarz – dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji medale oraz pamiątkowe puchary, a także upominki ufundowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Organizatorzy zadbali także o odpowiednią oprawę tej imprezy – specjalnie dobrane światło i energetyzującą muzykę. Zdaniem zawodników pływanie nocą to rewelacyjny pomysł, który powinien być kontynuowany w przyszłości. Jak twierdziła w rozmowie
z reporterami PTVR – Marta Pawełko- Tokarz- dyrektor MOSiR-u, aktywność fizyczna, zdrowa rywalizacja oraz radość na twarzach uczestników, zwłaszcza tych najmłodszych, to wystarczający powód, aby taką imprezę powtórzyć za rok.

Comments are closed.