Ewa Podolska – dziennikarka PTVR wśród wyróżnionych działaczy i animatorów kultury w Dębicy

Komisja Kultury Rady Miejskiej w Dębicy przyznała wyróżnienia dla działaczy i animatorów, którzy od lat „pracują na rzecz promocji sztuki i twórczości w naszym mieście“.Nagrody z rąk Mariusz Szewczyka – burmistrza Miasta Dębica oraz Macieja Małozięcia – wiceburmistrza Dębicy oraz radnych odebrało w sumie 17 osób.

Wśród nagrodzonych znaleźli się między innymi pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, Miejskiej Biblioteki oraz Muzeum Regionalnego.

Włodarze Dębicy wysoko oceniają prace dębickich działaczy kultury.

Podczas uroczystości wyróżnienie odebrała między innymi Monika Rojek – Kałek – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy, która pozyskuje fundusze na realizację wielu imprez kulturalnych dla mieszkańców naszego miasta oraz jest organizatorem między innymi takich wydarzeń jak: cykliczne spotkania autorskie, „Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci i dorosłych“ czy „Noc Bibliotek“.

Miejska Biblioteka Publiczna w Dębicy kierowana przez Monikę Rojek organizuje także imprezy plenerowe w Parku im. Skarbek Borowskiego.

Placówka w ostatnich latach poszerzyła również  swój księgozbiór i została zmodernizowana.

Komisja Kultury Rady Miejskiej w Dębicy przyznała także wyróżnienie naszej redakcyjnej koleżanceEwie Podolskiej, która od wielu lat na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR relacjonuje najważniejsze wydarzenia kulturalne w mieście, prowadzi także rozmowy w studiu z artystami, twórcami oraz mecenasami kultury oraz włodarzami miasta i regionu odpowiedzialnymi za kulturę w Dębicy 🙂 .

Dzięki materiałom filmowym realizowanym przez Ewę Podolską na antenie PTVR „dębicka kultura oraz ludzie z nią związani“ mogą być promowani nie tylko w Dębicy i na Podkarpaciu, ale także w wielu miastach w całej Polsce.

To zdecydowanie ogromna promocja naszego miasta i regionu 🙂 .

Ewa Podolska jest nie tylko dziennikarzem i reporterem, ale także dyplomowanym muzykiem i nauczycielem śpiewu.

Prowadzi również zajęcia wokalne, teatralne i dziennikarskie dla osób uczestniczących w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Radość“ w Dębicy.

Jej podopieczni zajmują wysokie miejsca na Wojewódzkich i Ogólnopolskich Przeglądach Artystycznych.

Gratulujemy naszej redakcyjnej Koleżance i cieszymy się, że Komisja Kultury Rady Miejskiej doceniła i wyróżniła jej osiągnięcia oraz wieloletnią pracę na rzecz promocji naszego miasta 🙂 🙂 🙂 .


Na zakończenie tej uroczystości wystąpiła Danuta Borowiecka w recitalu „Piosenka…jak życie“, która w tym roku świętuje 55-lecie swojej pracy scenicznej.

Comments are closed.