Festiwal im. Z. Warchoła po raz trzeci

Czterdzieści osób niepełnosprawnych z południowo – wschodniej Polski wzięło udział w Festiwalu im. Zbigniewa Warchoła, którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie Radość w Dębicy. W tym roku rozbrzmiewały piosenki, które powstały w latach 80 – tych.

 

Festiwal poświęcony zmarłemu muzykowi Zbigniewowi Warchołowi – który był pedagogiem i pracował z osobami niepełnosprawnymi rozpoczął się od koncertu zespołu Cameleon. To z tym zespołem Zbigniew Warchoł grał na gitarze, występował i komponował utwory. Po koncercie podczas którego mogliśmy usłyszeć kompozycje zmarłego muzyka odbył się panel dyskusyjny, który poprowadziła Elżbieta Kęsik.

W panelu wzięli udział Ci, którzy znali lub byli podopiecznymi Zbigniewa Warchoła. Na pytania prowadzącej, jakim człowiekiem, muzykiem i nauczycielem był patron festiwalu odpowiadali: Joanna Ożóg – radna miejska, Katarzyna Wojnarowska – uczestniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zbigniew Wrona – kolega Zbigniewa Warchoła i Kuba Morawczyński – jego uczeń. Po panelu przyszedł czas na występy uczestników.

Zanim uczestnicy wyszli na scenę wzięli udział w dwudniowych warsztatach wokalnych, które miały ich przygotować do wyjścia na scenę. Przesłuchania festiwalowe rozpoczął Jacek Nalepa, który wykonał Carls Whispers z repertuaru Georga Michela, potem królowały wykonania wokalne – przeboje lat 80 – tych. Wszystkim wykonawcom towarzyszyły: uśmiech i radość.

Na scenie Domu Kultury Śnieżka pojawili się uczestnicy z Dębicy, Kielc, Rzeszowa, Tarnowa. To był trzeci Festiwal Muzyczny im. Zbigniewa Warchoła organizowany przez Stowarzyszenie Radość. Organizatorzy zapowiedzieli, że w przyszłych latach będzie kontynuowany.

Comments are closed.