Fundusz Inwestycji Samorządowych – „Tarcza dla Samorządów”

15 mln zł otrzymały gminy z Powiatu Dębickiego w ramach Funduszu Inwestycji Dróg Samorządowych nazywany Tarczą dla samorządów. Jak poinformował  podczas konferencji, starosta Piotr Chęciek, pieniądze te pozwolą na uzyskanie gwarancji niezbędnych do realizacji zadań inwestycyjnych, a w efekcie oznaczają nowe szkoły, żłobki, drogi, wodociągi i chodniki. Na konferencji  oprócz starosty Powiatu Dębickiego obecni byli: poseł Jan Warzecha i senator Zdzisław Pupa.


Program Tarcza dla samorządów jest wart w skali całego kraju 6 miliardów złotych. Gminy, powiaty i miasta mogą otrzymać z niego dotacje od 0,5 mln do 93,5 mln zł. Poseł Jan Warzecha zapewnił także, że pieniądze nie muszą zostać wydane w 2020 roku i nie trzeba będzie zwracać niewykorzystanych środków. Starosta Piotr Chęciek mówił, że teraz w kryzysie po pandemii koronawirusa takie środki pozwolą na dokończenie zaczętych inwestycji, lub będą wkładem własnym na kolejne.

Powiat Dębicki z Funduszu Inwestycji Samorządowych otrzymał 2092 688 zł. Wszystkie gminy Powiatu Dębickiego są beneficjentami tych środków. Tarcza dla samorządów to także program wsparcia dla polskich małych i średnich firm – realizatorów zadań inwestycyjnych samorządów. Pieniądze zostaną przekazane gminom w formie przelewów na wniosek samorządów – bez zbędnej biurokracji.

Comments are closed.