Gmina Dębica otrzymała pieniądze od Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Wsparcie finansowe dla czterech samorządów, które najmocniej ucierpiały w czasie tegorocznej powodzi – to najważniejsze decyzje sejmiku województwa podkarpackiego podjęte podczas sierpniowej sesji. Pomoc finansowa trafi między innymi do Gminy Dębica.

 

1 milion 100 tysięcy złotych – taka sumę z budżetu regionu zdecydowali się przekazać radni województwa jako pomoc finansową dla gmin, które najdotkliwiej odczuły skutki wiosennych burz i powodzi. Radni decyzję podjęli jednogłośnie. Te środki nie pokrywają wszystkich poniesionych strat, ale są znaczącą częścią.

Gminy, poszkodowane w powodzi otrzymają także pomoc z budżetu państwa. Kwoty, które samorząd województwa przeznacza na pomoc ma ogromne znaczenie dla likwidacji szkód popowodziowych. 1 mln 400 tysięcy złotych Sejmik Województwa Podkarpackiego przekazał już wcześniej. Teraz 1 mln 100 tysięcy przeznaczone zostanie na remonty dróg gminnych. Dębica 200 tysięcy złotych dotacji od samorządu województwa przeznaczy na remonty dróg w miejscowości Podgrodzie i Latoszyn oraz mostu w Gumniskach.

Comments are closed.