„Święto Pieroga 2019” zaplanowano na sobotę 10 sierpnia w Pustkowie

Wójt Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Sołtysi
oraz Rady Sołeckie Pustkowa i Pustkowa-Krownic zapraszają na „Święto Pieroga 2019”, które zaplanowano na sobotę 10 sierpnia na stadionie w Pustkowie. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje zarówno dla dorosłych, jak też dla dzieci.

 

Już po raz ósmy w Pustkowie spotkają się smakosze pierogów, aby skosztować wyśmienitych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z ternu całej Gminy Dębica. W trakcie imprezy, jak co roku rozstrzygnięty zostanie konkurs na „Najlepszego Pieroga roku 2019”. Goście będą mogli skosztować najbardziej wyszukanych pierogów, a także tradycyjnych wyrobów kulinarnych
z naszego regionu.

Święto Pieroga to doskonała okazja do promowania i kultywowania regionalnej tradycji kulinarnej. Od lat imprezę wspiera także Stanisław Cabaj właściciel Firmy Mateo, której wyroby będzie można również degustować podczas tegorocznego „Święta Pieroga”. Jak co roku, imprezie towarzyszyć będą występy lokalnych zespołów ludowych. Oprócz smacznych potraw i dobrej zabawy zaplanowano także charytatywną zbiórkę pieniędzy dla dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Dębica, która prowadzona będzie przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości”.

Początek imprezy w najbliższą sobotę 10 sierpnia od godzinie 16 na stadionie w Pustkowie. Na wszystkich czekają liczne atrakcje kulinarne, muzyczne, a także konkursy i doskonała zabawa w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Kamera Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR także będzie obecne podczas tegorocznego Święta Pieroga” w Gminie Dębica. Z pewnością zatem warto wybrać się na tą imprezę.

Comments are closed.