Inwestycje Gminy Dębica 2019/2020

Mija pierwszy rok kadencji obecnego samorządu. Jakie plany i inwestycje udało się zrealizować w tym czasie w Gminie Dębica?
– sprawdzali reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

 

Za nami pierwszy rok nowej kadencji Stanisława Rokosza – wójta Gminy Dębica i obecnego samorządu. Gmina pozyskuje środki zewnętrzne, aplikuje o kolejne, inwestuje i rozwija się. Wodociągi na odcinku Braciejowa – Głobikowa, składowisko odpadów w Paszczynie, czy budowa nowoczesnych paneli fotowoltaicznych – to tylko niektóre inwestycje realizowane obecnie na terenie naszej Gminy.

Jak podkreśla Piotr Żybura przewodniczący Rady Gminy Dębica jedną z najważniejszych inwestycji realizowanych obecnie jest także budowa Parku Zdrojowego w Latoszynie i kontynuowanie całego projektu dalszej reaktywacji uzdrowiska. W planach włodarzy Gminy są kolejne pomysły na realizacje nowych inwestycji, a także na modernizacje obecnej infrastruktury drogowej i budowę nowych połączeń komunikacyjnych.

Władze obecnego samorządu starają się o pozyskanie funduszy zewnętrznych na realizacje tych projektów. Więcej na temat pracy obecnych włodarzy gminy oraz inwestycji zrealizowanych w ostatnich dwunastu miesiącach, a także planów na kolejny rok już wkrótce na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej w programie z cyklu „Pytania o Miasto i Region”, którego Gościem będzie Stanisław Rokosz Wójt Gminy Dębica.

Comments are closed.