IV Bieg w spódnicy

Panie z naszego regionu licznie wzięły udział w czwartym „Biegu w Spódnicy” zorganizowanym z okazji ich święta. Na starcie obok swoich koleżanek stanęło także kilku… panów w kolorowych spódniczkach.

 

Zawodnicy rywalizowali na dystansie jednego, dwóch lub trzech kilometrów w zależności od swojej kondycji i umiejętności. Jednak to nie zwycięstwo było najważniejsze w tej imprezie, tylko sam udział i aktywnie oraz zdrowo spędzony czas wolny. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Klub Biegacza Maratończyk.

Warunkiem wzięcia udziału w tym biegu było założenie spódnicy i jak twierdzą organizatorzy mieszkańcy wykazali się niezwykłą kreatywnością w doborze stroju. Na starcie nie zabrakło spódnic ekologicznych, utkanych z butelek, a także tektury, bibuły. Były też spódnice te z materiału, ale niezwykle fantazyjne i różnokolorowe. Niejednokrotnie do spódnicy była dobierana cała stylizacja. Wszystkie pomysły oceniane były przez niezależne jury, a nagrodę dla najlepiej ubranej uczestniczki wygrała Bożena Wójcik, która przebrana była za jabłoń.

Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy przygotowali jeszcze jedną konkurencję – bieg na szpilkach. W tym roku rywalizacja pań była niezwykle zacięta i wyrównana. Bieg z okazji Święta Kobiet stał się imprezą rodzinny, uczestniczyły w nim mamy z dziećmi
i panowie. Wszystkie uczestniczki „Biegu w Spódnicy” otrzymały pamiątkowy, wiosenny medal, a dzięki wsparciu sponsorów panie wzięły także udział w losowaniu cennych nagród.

Comments are closed.